середа, 22 листопада 2023 р.

Відкритий бінарний урок "Циліндр. Робочий об'єм циліндра"

 22 листопада 2023 року відбувся відкритий бінарний урок на тему "Циліндр. Робочий об'єм циліндра." з предмету геометрія та виробничого навчання з професії "Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів".  Метою уроку було сформувати в здобувачів освітніх послуг знання про циліндр його елементи, навчити обчислювати об’єм циліндра та використання її в майбутній професійній діяльності. 





На уроці здобувачі освіти проходили тестування по елементах циліндра та  обчисленю площі бічної поверхні та об'єму. Також виконували інтерактивну вправу "Асоціативний ящик", де вказували які елементи автомобілля є у формі тіл обертання. Що показало важливість знань геометричних фігур в професіях автомобільного спрямування. 
 Майстер виробничого навчання Денис Іван продемонстрував  навчальне відео " Принцип роботи двигуна внутрішнього згорання".  Та розповів про основні параметри  для визначення робочого об'єму циліндра двигуна.




Після чого здобувачі освіти перейшли до практичної роботи із вимірюванням параметрів циліндричних деталей автомобілля та обчислення їх об'ємів . За допомогою  системи віддаленого інтерактивного технічного навчання "Electude"  розраховували робочий об'єм циліндра  за поданими даними.







Використання математичних компетентностей при проведені виробничого навчання із застосуванням іноваційних STEM- технологій сприяє розвитку творчих здібностей в обрані професії.

понеділок, 24 квітня 2023 р.

Результати Кенгуру 2023

    Математика хоть і важка наука, але не менш важлива. Тому важливим є зацікавити здобувача освіти вивчати її. Цікавим і розвиваючим конкурсом є "Кенгуру" яка дає можливість спробувати свої знання в математиці. 
    Цьогоріч в Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру" від Чернівецького вищого професійного училища  радіоелектроніки взяли участь 28 здобувачів освіти.  Результати є різного рівня. 
    Один сертифікат з відмінним результатом
    Добрий результат-  5 сертифікатів 




    Та за участь у конкурсі - 22 сертифікати.
Важливим у конкурсі є не тільки результат, а те чого ви навчилися взявши участь. 



пʼятниця, 21 квітня 2023 р.

Засідання МО викладачів математики ЗП(ПТ)О Чернівецької області

    Відповідно до плану роботи 20 квітня 2023 року відбулося засідання обласного  методичного об'єднання  викладачів математики ЗП(ПТ)О Чернівецької області. 


    На засіданні комісії доповідала з темою "Особливості організації здобуття освіти за змішаною та дистанційною формою".  



Тема доповіді стосувалася в більшості роботи на платформі Microsoft Teams основними перевагами якої є:

            Організовувати онлайн-зустрічі

       Проводити аудіо- та відеоконференції

       Публікувати в рамках робочого простору команди новини та загальні документи

       Вести планування спільної діяльності учасників команди

       Підключати додаткові онлайн-сервіси Microsoft

Також перевагами є те, що учні та викладачі в одній програмі здатні поєднувати відео-конференції, задавати завдання, розміщувати документи та вести комунікацію .

Не менш важливим для викладання математики є можливість зручно використовувати онлайн можливості програми такі як : онлайн дошка(для розв'язування задач з учнями) та застосунок Math( Preview) для побудови графіків та швидкого розв'язування рівнянь.




Презентація: "Особливості організації здобуття освіти за змішаною та дистанційною формою"


пʼятниця, 31 березня 2023 р.

Відкритий урок на тему "Призма. Пряма і правильна призми"

30 березня відбувся відкритий урок з геометрії у групі 14 на тему "Призма. Пряма і правильна призма".
Мета уроку: вивчити поняття призми, її елементів; які існують види призм; як обчислювати площу бічної та повної поверхні. Дана тема є актуальною, адже призми оточують нас усюди: предмети побуту, професійні елементи, будинки. Також дана тема використовується у фізиці та хімії. Тому так важливо знати про властивості призми та як знаходити її елементи. 
На уроці було використано наочні моделі прямих призм. Учні могли  побачити їх, розглянути   елементи призми і навіть  побудувати її самостійно.  На закріплення учні пройшли тестування і провірили, як вони зрозуміли матеріал.

середа, 22 березня 2023 р.

МІжнародний математичний конкурс КЕНГУРУ у ЧВПУР

 



    У Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки взяли участь у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру 2023". Участь відбувалася онлайн і проходила з 16 березня по 21 березня 2023 року. В конкурсі взяло участь 29 здобувачів освітніх послуг які пройшли завдання рівня "Випускник" та "Юніор". Результати  будуть оприлюднені 18 квітня 2023 року. 








пʼятниця, 17 березня 2023 р.

Інтелектуальна гра "Брейн ринг"

 
    В четвер 16 березня 2023 року у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки відбулася інтелектуальна гра з математики "Брейн ринг". Присвячена гра була Міжнародному дню числа "ПІ" який святкують 14 березня.  Брейн ринг відбувся між учасниками математичного гуртка "IQdo" здобувачачі освіти були об'єднані у дві команди. 
    Учасники гри показали свої знання з математики, проявили кмітливість і вміння логічно мислити. Здобувачі освітніх послуг відкрили для себе багато нового та цікавого. Перемогла команда №2 ( Акаловський В., Дутка Ю., Герман О., Паладійчук Р., Кошмар С.) з результатом 16 балів. Команда №1 (Гуцул Х., Беженар А., Хома А., Лапюк М., Лях Б.) зайняли друге місце. Команди були нагороджені солодкими призами. 













вівторок, 14 березня 2023 р.

День числа "Пі"

   



     Свято було започатковане в 1987 р. фізиком з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць і число), дата 14 березня – 3/14 – і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π (3,1415926....).

    У 1706 р. у книзі «Новий вступ до математики» британського вченого Вільяма Джонса для позначення числа 3,141592... вперше була використана літера грецького алфавіту π. Це позначення походить від початкової літери грецьких слів περιφερεια – коло, периферія і περιμετρoς – периметр. Загальноприйнятим позначення стало в 1737 році завдяки роботам Леонардо Ойлера.

    Відомості про співвідношення між довжиною кола і його діаметром були вже в клинописних табличках Стародавнього Межиріччя. Таке ж значення числа π є і в тексті Біблії. У священній книзі джайнізму (однієї з найдавніших релігій, що існували в Індії, і виникла в 6 ст. до н. е.) є одна вказівка, з якої випливає, що число π у ті часи приймали рівним 3,162. Але вже в другому тисячолітті до н. е. древні єгиптяни користувалися більш точним його значенням 3,160.

    Ці відомості були отримані з так званого «Математичного папірусу», знайденого в 1858 році. Відомо, що цей папірус переписав писар Ахмеса близько 1650 р. до н.е., автор оригіналу невідомий – встановлено лише, що текст створювався в другій половині 19 ст. до н. е. Цей документ залишається основним джерелом інформації з математики Стародавнього Єгипту. Однак зрозуміти, яким чином єгиптяни отримали саму формулу для розрахунку числа π, з контексту неясно. Значення числа π, отримані древніми: 16/9 = 3,1604 у єгиптян; 22/7 = 3,1428 у греків і 3,162 у індусів.

    Достатньо точне значення числа π для свого часу отримав Платон (427-348 рр. до н.е.). Він використав співвідношення √ 2 + √ 3 = 3,146.

    


Серед європейських математиків у 1220 р. Л. Фібоначчі визначив три перших точних десяткових знаки числа π, а в 16 ст. фламандець А. Антоніс визначив шість знаків, а пізніше він знайшов ще 15 знаків після коми.


понеділок, 13 березня 2023 р.

Кегнуру -2023

 Цьогорічний Міжнародний математичний конкурс "КЕНГУРУ" знову пройде у форматі он-лайн з 16.03. по 19.03. 2023 року. Конкурс дозволяє учням проходити цікаві математичні завдання і розвиває заохочення до вивчення математики! Тому не пропустіть взяти участь у цьому захопливому змаганні! 


пʼятниця, 3 березня 2023 р.

WEB STEM школа 2023

      З 21 лютого 2023 року по 28 лютого 2023 року пройшла курси підвищення кваліфікації у зимові  Web STEM школі -2023 від Інституту модернізації  змісту освіти.
    На курсах було охоплено ряд ціквих питань:

  • науково-методичні засади розвитку STEM-освіти в Україні в умовах воєнного часу;
  • STEM-середовище – дієвий інструмент формування soft skills учнівської молоді;
  • створення і проведення STEM-уроків;
  • STEM-проєкти: від теорії до практики;
  • партнерська взаємодія для кращих результатів.
    Багато цікавого та новітнього матеріалу було засвоєно. Кожен урок це не тільки можливість засвоювати нові знання у звичному форматі, а й зацікавлювати здобувачів освітніх послуг до самостійної реалізації знань і впровадження їх.  STEM уроки це новий виток у викладанні предметів, які зроблять уроки цікавішими, а освіту в Україні конкурентно спроможною в цілому світі. 
    STEM-освіта спрямована на розвиток особистості через формування компетентностей, природничо-наукової картини світу, світоглядних позицій і життєвих цінностей з використанням трансдисциплінарного підходу до навчання, що базується на практичному застосуванні наукових, математичних, технічних та інженерних знань і вмінь для розв'язання практичних проблем для подальшого використання їх у професійній діяльності.


середа, 18 січня 2023 р.

Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру"(9.12.22-13.12.22)

     Здобувачі освітніх послуг Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки взяли участь у Міжнародному метематичному конкурсі "Кенгуру" який проходив цьогоріч у форматі on-line. Конкурс тривав з 9 грудня 2022 року по 13 грудня 2022 року. Участь у конкурсі  взяло 38 здобувачів освіти.


    3 здобувача освіти отримали відмінний результат (Іліуц Андрій- 15 група, Беженар Анастасія- 18 група, Беженар Ілля- 11 група). 3 дипломи з добрим результатом( Акаловський Володимир-10 група, Унгурян Віталій- 14 група, Цапенко Костянтин- 14 група), решта 32 учасники отримали дипломи за участь.

Але найбільший здобуток - це нові знання, розвиток логічного та критичного мислення, позитивні емоції.